V košíku nie je nič

MATADOR - Ako si vybrat

Učenie hrou - recept na úspech pre väčšiu kreativitu a znalosti doma v materskej škole v škole a neskôr v práci.

Stavebné bloky MATADOR® sú čistým prírodným produktom z bukového dreva. Matador je pedagogicky mimoriadne cenný. Okrem iného podporuje: tvorivosť, zmysel pre poriadok, manuálnu zručnosť ako aj technické a fyzikálne chápanie. Matador umožňuje trojdimenzionálne stavanie. Toto podporuje motoriku a tvorivosť a rozhodujúcou mierou prispieva k duševnému rozvoju. Technika a fyzika sa stávajú skúsenosťou a tým v pravom slova zmysle po“chopit“eľné. Konštrukcie postavené zo stavebných blokov Matador je možné pozorovať a pochopiť počas ich fungovania a prevádzky. Komplexné modely vyžadujú trpezlivosť, sústredenie a vytrvalosť. Často nie je konečný výsledok to, čo bolo plánované na začiatku. Mladý inžinier potrebuje opraviť, demontovať niektoré časti alebo začať znova. Väčšie modely budú trvať niekoľko dní na budovanie a je to skvelý spôsob, ako sa naučiť disciplíne a dokonca aj na to, ako prekonať frustráciu. Výsledok vždy prinesie veľký pocit uspokojenia a hrdosti!

1+ MATADOR® Architect

Drevené stavebné sady MATADOR Architect sú vhodné pre deti od 12 mesiacov. Produktová sada Matador Architect je drevená stavebnica z vysoko kvalitného dreva, ktorá pomáha hravou metódou chápať svet, pretože učenie je hrou – to je radosť a zvyšuje kvalitu hry i učenia. Stavebné bloky boli špeciálne vyvinuté pre deti od 12 mesiacov, preto hmotnosť a veľkosť jednotlivých stavebných dielov sú optimálne prispôsobené veku dieťaťa. Môžu sa spojiť bez sily a znova sa oddeliť To umožňuje aj našim najmenším stavať trojrozmerné 3D stavby. Stavebnica podporuje rozvíjanie manuálnej zručnosti, kreativity a priestorového myslenia. Stavebné bloky sú 100% prírodné bez laku a ďalších toxínov.

1+

WORLD MATADOR® World

Z pretekárskej dráhy "Cars" či do vesmíru pre misiu v "Space" alebo do stredoveku s "Catapults" - žiadny problém! Je tu Tematický svet to je šesť rôznych sád pre vekové kategórie od 3+ a 5+.

WORLD

3+ MATADOR® Maker

Drevené stavebné sady MATADOR Maker sú určené pre deti od 3 rokov. Rozvíjajú hrubú motoriku a duševný rozvoj. Stavebné bloky o veľkosti 4x4 cm sú prispôsobené veľkosti rúk malých detí. Obrázkový stavebný plán pomáha deťom pri samostatnom stavaní a nezabudlo sa ani na názorný výklad, ako používať náradie. Stavebné diely obsiahnuté v hlavných sadách sú zvolené tak, aby sa z nich dali postaviť zaujímavé modely. Postupne sa šikovnosť dieťaťa zvýši a umožní mu prejsť na sadu Explorer, pomocou sady V 1 je možnosť prepojiť prvky produktovej sady Marer s prvkami rady Explorer. Všetky sady Maker obsahujú stavebné diely, ktoré sú medzi sebou kompatibilné a platí, teda čím viac dielov tým sú väčšie stavby a modely.

MAKER

Vhodne od 5+ MATADOR® Explorer

Drevené stavebné sady MATADOR Explorer sú určené pre deti od 5 rokov. Produktová sada MATADOR Explorer ponúka takmer neobmedzené stavebné možnosti. V značnej miere stimuluje kreativitu, zmysel pre poriadok a remeselnícku zručnosť. Rozvíja jemnú motoriku a duševný rozvoj našich detí. Všetky sady obsahujú stavebné diely, ktoré sú medzi sebou kompatibilné a platí, teda čím viac dielov tým sú väčšie stavby a modely. Produkty rady Explorer sú zložené z typizovaných stavebných dielov, ktoré tvoria základné stavebné kamene každého modelu. Stavebné diely obsiahnuté v hlavných sadách sú zvolené tak, aby sa z nich dalo postaviť veľké množstvo zaujímavých modelov. Doplňujúce sady sú zvolené tak, aby doplňovali určitú základnú sadu na najbližšiu vyššiu sadu. Vďaka takejto koncepcií je len na vás čí zakúpite priamo sadu Explorer E300 alebo začnete na sade Explorer E100 postupne ju rozšírite pomocou doplnkových sád 1a a 2a. V obidvoch prípadoch budete mať dostatok súčiastok na stavbu všetkých modelov sady Explorer E300. Svoje modely môžete ďalej rozšíriť o prevodový motor, ozubené kolesá.

EXPLORER

MATADOR® KiGa pre školy

Umožňuje interdisciplinárnu výučbu, ktorú je možné využiť takmer vo všetkých vyučovacích predmetoch, čím získava interdisciplinárny charakter. Na Slovensku je MATADOR KiGa 6 učebnou pomôckou pre pred primárne vzdelávanie a MATADOR KiGa Klassik učebnou pomôckou pre základne školy a školské kluby deti. V krajinách po svete prebiehajú rôzne súťaže s MATADOROM na školách, ktoré medzi sebou súťažia v konštruovaní svojich modelov či už pohyblivých alebo statických.  Svoje modely môžete ďalej rozšíriť o zvláštne možnosti pomocou doplnku pre MATADOR KiGa Klassik.

3+ MATADOR® KiGa 6

Učebná pomôcka MATADOR KiGa 6 napomáha napĺňať jeden z cieľov nového ŠVP pre materské školy ( ISCED 0 ) a je predpríprava učebnej pomôcky MATADOR KiGa Klassik určenej pre základne školy, s pomocou ktorej sa žiaci v základných školách môžu vzdelávať podľa inovovaného ŠVP pre základné školy ( ISCED 1). MATADOR KiGa 6 je technicky jednoduchší, stavebné bloky a náradie je prispôsobené veľkosti rúk malých detí...,, ( Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť / Projekt je spolu financovaný zo zdrojov EÚ. Program kontinuálneho vzdelávania / Číslo akreditácie 1478/2015-KV "Rozvíjanie technického myslenia prostredníctvom stavebnice MATADOR KiGa 6 " )

KiGa 6

Vhodne od 5+ MATADOR® KiGa Klassik

Učebná pomôcka MATADOR KiGa Klassik napomáha napĺňať jeden z cieľov inovovaného ŠVP pre základné školy ( ISCED 1) a je pokračovaním učebnej pomôcky MATADOR KiGa 6 určenej pre materské školy, s pomocou ktorej sa deti v materských školách môžu vzdelávať podľa nového ŠVP pre materské školy ( ISCED 0 ). MATADOR KiGa Klassik je technicky náročnejší a umožňuje zložitejšie stavby a modely...,,

KiGa KLASSIK

Firma MATADOR - TOYS,s.r.o má udelené od výrobcu a autora učebnej pomôcky "MATADOR® KiGa 6 a MATADOR® KiGa Klassik “ neobmedzené výhradné distribučné právo. Toto udelené právo zahŕňa aj oprávnenie používať autorským právom chránené obrázky a návody na výučbu v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach. Po zakúpení učebnej pomôcky MATADOR® KiGa 6 a MATADOR® KiGa Klassik získavate práva na používanie. (V prípade, ak zistíte protiprávne konanie, ktoré akýmkoľvek spôsobom porušuje naše autorské práva používania stavebníc MATADOR v školských výchovno-vzdelávacích zariadeniach kontaktujte nás prosím!)

Princípom MATADORU je učenie hrou - podporuje vrodenú zvedavosť našich detí na získavanie skúseností.

Táto stránka používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookies. Informácie o používaní našich stránok sú zdieľané so spoločnosťou Google. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.
Rozumiem